Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Akyarlar - informace o letovisku

Na jihozápadě Turecka se asi 20 kilometrů západně od historického města Bodrum rozkládá malebné letovisko Akyarlar. Pokud nemáte rádi přelidněnost a ruch velkých turistických středisek a raději se necháváte obklopovat přírodou a všudypřítomným klidem, bude pro vás dovolená v Akyarlaru skvělou volbou.

Akyarlar je situováno podél malebné zátoky a nabízí jedinečné přírodní krásy v podobě pláží, skal, moře a okolních kopců, ale také luxusní hotely poskytující kvalitní zázemí. Letovisko je skvělým místem pro odpočinek, ale svou dovolenou zde můžete trávit i aktivně.Akyarlar vyniká skvělými podmínkami pro vodní sporty, vyzkoušet můžete surfing, parasailing, jízdu na vodních lyžích, skútrech, ale také plavání a potápění. Nabízí se však také pestré možnosti turistiky, cyklistiky a skalního lezení. Je skvělým výchozím bodem pro poznávání krás zdejšího okolí.

Pláže jsou tím největším lákadlem letoviska, vyznačují se velkou čistotou a i moře je zde krásně průzračné. Mnozí o zdejších plážích tvrdí, že jsou nejkrásnější v celém Turecku. Díky nim je také pobyt zde vhodný i pro rodiny s dětmi, mají totiž jen velmi mírné svažování do moře. Děti i jejich rodiče si tak mohou užívat bezstarostného koupání. Z pobřeží se naskýtá také překrásný výhled na nedaleký řecký ostrov Kos. V centru Akyarlaru najdete několik kaváren, obchůdků se smíšeným zbožím a každý týden na místním náměstí probíhají menší trhy. Součástí letoviska je i maličký přístav, v němž kotví jachty, rybářské a výletní lodě. 

Přestože zájem turistů o tuto destinaci každoročně stoupá, Akyarlar si stále udržuje svůj osobitý šarm a poklidnou atmosféru. Kdo by měl zájem, může se dolmušemi vydat do některého z okolních letovisek. Za návštěvu stojí 9 km vzdálené středisko Turgutreis nebo cca 20 km vzdálené město Bodrum.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy