Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cesme - informace o letovisku

Cesme je středisko, nacházející se přibližně 30 km od Izmiru. Je to proslulé, historické, rušné středisko, vhodné pro rodinou rekreaci, které se rozkládá přímo u moře na západě poloostrova. Okolí Cesme je tvořeno překrásnou přírodou a naleznete zde spoustu velmi hezkých pláží. Nejznámějším rekreačním centrem poloostrova Cesme se stalo stejnojmenné město, kde je možno strávit příjemnou a ničím nerušenou dovolenou.

Cesme. Turecko
Foto: Cesme

Na rozdíl od dalších oblíbenějších letovisek je Cesme vhodnější pro procházky po nábřeží, jachting a dopřávání si nenáročných radostí života. Pyšní se několika znamenitými restauracemi a tolerantním kosmopolitním duchem, který přitahuje přední světové umělce účastnící se měsíc trvajícího festivalu v Izmiru.

Na dlouhý poloostrov, na němž Cesme leží, vede šestiproudová dálnice z Izmiru. Můžete však jet i po staré silnici a cestou zastavovat na plážích v Ilica nebo strávit odpoledne v Alacan, tureckém „hlavním městě“ surfařů, kde větrné zdroje dodávají městu čtvrtinu potřebného množství energie.

Hlavní památkou města je janovský hrad sv. Petra ze 14. století, mocný symbol italské renesance. Sultán Bayezid II. nechal hrad opevnit, aby dokázal odrazit útoky jak pirátů, tak rytířů sv. Jana, kteří se usadili na základnách na ostrově Rhodos a v Bodrumu. Na hradě sídlí muzeum s námořními exponáty.

Cesme. Turecko
Foto: Cesme

Z městečka Cesme se můžete vydat na spoustu zajímavých výletů po okolí. Mezi nejzajímavější tipy na výlet patří bezesporu nejzachovalejší antické město Efes, pozůstatky Artemidina chrámu, jeskyně sedmispáčů, Slavičí vrch, Pamukkale, a antické lázně Hierapolis.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy