Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cesme - informace o letovisku

Cesme je středisko, nacházející se přibližně 30 km od Izmiru. Je to proslulé, historické, rušné středisko, vhodné pro rodinou rekreaci, které se rozkládá přímo u moře na západě poloostrova. Okolí Cesme je tvořeno překrásnou přírodou a naleznete zde spoustu velmi hezkých pláží. Nejznámějším rekreačním centrem poloostrova Cesme se stalo stejnojmenné město, kde je možno strávit příjemnou a ničím nerušenou dovolenou.

Cesme. Turecko
Foto: Cesme

Na rozdíl od dalších oblíbenějších letovisek je Cesme vhodnější pro procházky po nábřeží, jachting a dopřávání si nenáročných radostí života. Pyšní se několika znamenitými restauracemi a tolerantním kosmopolitním duchem, který přitahuje přední světové umělce účastnící se měsíc trvajícího festivalu v Izmiru.

Na dlouhý poloostrov, na němž Cesme leží, vede šestiproudová dálnice z Izmiru. Můžete však jet i po staré silnici a cestou zastavovat na plážích v Ilica nebo strávit odpoledne v Alacan, tureckém „hlavním městě“ surfařů, kde větrné zdroje dodávají městu čtvrtinu potřebného množství energie.

Hlavní památkou města je janovský hrad sv. Petra ze 14. století, mocný symbol italské renesance. Sultán Bayezid II. nechal hrad opevnit, aby dokázal odrazit útoky jak pirátů, tak rytířů sv. Jana, kteří se usadili na základnách na ostrově Rhodos a v Bodrumu. Na hradě sídlí muzeum s námořními exponáty.

Cesme. Turecko
Foto: Cesme

Z městečka Cesme se můžete vydat na spoustu zajímavých výletů po okolí. Mezi nejzajímavější tipy na výlet patří bezesporu nejzachovalejší antické město Efes, pozůstatky Artemidina chrámu, jeskyně sedmispáčů, Slavičí vrch, Pamukkale, a antické lázně Hierapolis.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy