Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kalkan - informace o letovisku

Kalkan je městečko, nacházející se západně od města Kas. Toto půvabné městečko je obklopeno horským masivem Taurus, který zde tvoří skutečně nádherné panorama. Ve městečku se nachází kouzelný rybářský přístav a hezká skalnatá pláž. Místní přístav dotváří spolu s nedalekým řeckým ostrovem Meis skutečně nádherný obraz.

Nedaleko městečka Kalkan se nachází krásná zátoka ke koupání Kaputas a známé Turkuvaz Blaue Hoele. Pouze několik kilometrů vzdálen je přístav Petara, který je z Kalkan dosažitelný minibusem. Možnost organizovaných výletů k modrým jeskyním ostrova Kekova.

Kalkan

Vesnice Kalkan je trvale osídlena až od 50. let minulého století. Jádro, jež tvoří kamenné domy v řeckém duchu soustředěné kolem přístavu, se rozrostlo o moderní vily s barevnými fasádami na kopcích. Kvůli dobrému ubytování a výběru restaurací představuje vesnice ideální základnu pro výlety do starověkých lýkijských měst Xanthos, Letoön a Patara.

Tipy na výlet

Xanthos - (dnešní Kinik), hlavní město antického Lýkijského spolku je vzdáleno asi 30 minut cesty autobusem západně od Kalkanu, těsně před mostem překlenujícím řeku Esen. Rozhlehlá a velkolepá lokalita se pyšní unikátními lýkijskými hrobkami. Slou s nápisy ve dvou jazycích – řečtině a lýkijštině – pomohl vědcům rozluštit jazyk Lyků.

Letoön - okrsek s chrámy Lety, Artemidy a Apollona, byl kultovním střediskem, jež si oblíbil Alexandr Veliký. V Letoonu se zachovaly mozaiky, divadlo a jezírko, které je uctívané jako svaté místo bohyně Létó. Rozlehlé rozvaliny skýtají poklidné útočiště živočichům, zejména žábám, ledňáčkům a sladkovodním želvám. Letoön a Xanthos jsou památky UNESCO.

Patara - láká nejenom na zbytky antických ruin, ale i krásnou snad 20 kilometrů dlouhou pláží.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy