Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Yenifoca - informace o letovisku

Yenifoca je malá, útulná, idylická rybářská obec, nacházející na severozápadě regionu přímo u moře. Je vzdálená 75 km severo-západně od velikého přístavního města Izmir. Pokud Vás neuspokojí místní městká kamenná pláž, v okolí obce Yenifoca naleznete spousty jiných krásných pláží. Ti, co hledají soukromí po chvilce hledání určitě naleznou na pobřeží místo, kde je nebude nikdo rušit. Letovisko Yenifoca doporučujeme zejména těm klientům, kteří mají rádi ničím nerušenou dovolenou a dávají přednost klidnějším místům před místy, kde je velice rušný noční i denní život.

Město Yenifoca (Nová Foca) s dobrými kempy a plážemi leží o 23 kilometrů dál od Focy při pobřeží. Přítomnost armády v této oblasti možná napomohla tomu, že sem nezavítá příliš mnoho návštěvníků. Kromě letních víkendů a prázdnin skýtá ideální útočiště před davy turistů. Oblast proslavil i program na ochranu tuleně středomořského (středomořského ploutvonožce), ale uvidíte je jen vzácně.

V centru městečka Yenifoca naleznete dostatek restaurací, obchodů i různých barů. Nachází se zde překrásný přírodní přístav s osmansko-řeckými kamennými domy, které značně přidávají městu Yenifoca patřičný šarm. Na skalách ostrova jsou k vidění tuleni, kteří jsou od roku 1990 chráněni. Je zde překrásná zátoka, která je vhodná i pro skotačení malých dětí. Z obce Yenifoca se můžete vydat také na spoustu zajímavých výletů a trávit tím dovolenou také trochu jinak, než jen vyhříváním se na místních plážích. Doporučujeme také navštívit 75 km vzdálené přístavní město Izmir, kde zažijete pravou tureckou atmosféru na místních trzích.

Tip na výlet

Izmir
Izmir má ze všech tureckých měst nejvýraznější “západní” ráz. Díky poloze v nejzazším bodě Izmirského zálivu (Izmir Körfezi) získal v 3. století po Kristu vedoucí pozici v obchodě, kterou si udržel podnes. Po staletí byl znám jako Smyrna, možná podle myrh, které zde rostou.

Podle nálezů na pahorku Bayrakli sahají kořeny města do roku 3000 před Kristem. Až do roku 1922 tvořili převážnou část obyvatel křesťané, včetně tisíců vyznavačů řeckého pravoslaví, z nichž většina uprchla během boje za nezávislost. Coby třetí největší turecké město a oblastní sídlo NATO představuje Izmir tavicí kotlík mnoha kultur.

Široké městské třídy často střídají zelené pěší zóny. Poznávání města ulehčují autobusy, převozy a nové metro. Lenivější turisté jistě uvítají jízdu drožkou. Hodláte-li prozkoumat historické jádro Izmiru, vydejte se do čtvrti Konak a k rekonstruovaným dokům (Iskele).

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Turecku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Turecku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko | Poznávací zájezdy